Eddig a MOKE volt a megmondója, mennyire kihat (negatív irányba) az ember kognitív képességeire a kannabisz, most meg itt ez a cikk. 😅
Véleményem szerint igaz, az hogy valaki másképp értelmes nem azt jelenti, hogy kevésbé! Annyit tudhatunk biztosra, de azt a megmondók nélkül is, hogy a kannabisz hat a fejlődésünkre és gondolkodás módunkra… Az is igaz, hogy a pozitív, negatív nagyon relatív fogalmak és pont a gondolkodásban sokszor nehéz vagy inkább lehetetlen azt mondani, hogy az irány pozitív vagy negatív. Inkább csak más… Mint az alma és körte esete, vajon melyik a jobb? Kinek melyik…
Szóval:
Egy placebo-kontrollos vizsgálatban 91 egészséges fiatal felnőttnél, akik vagy 12,5% THC koncentrációjú kannabiszt kaptak, vagy placebo kannabiszt, a Torontói Egyetem kanadia és a Torontói Függőség és Mentálhigiénés Központ kutatói vizsgálták a hangulatra és a kognícióra gyakorolt hatásokat. A résztvevőknek megengedték, hogy annyi kannabiszt használjanak, amennyit csak akartak. A vér THC-koncentrációja alapján a kannabiszhasználókat magas és alacsony THC-csoportokra osztották.
A kannabisz elszívása után egy órával, placebohoz képest, mind a magas, mind az alacsony THC-csoportban növekedett a pozitív hangulat, és csak a magas THC-csoportban növekedett a zavarodottság, a barátságosság és a jókedv, valamint csökkent a fáradtság. A barátságosság és az jókedv növekedése a magas THC-csoportban 24 órán át szignifikáns maradt. A kannabisz egyetlen jelentős akut hatása a kognícióra az volt, hogy a magas THC-csoportban egy adott tesztben a szavakra való emlékezés százalékos aránya csökkent a placebóhoz képest. A szerzők arra a következtetésre jutottak, hogy a rendszeres használók által végzett kannabiszhasználatnak csak „minimális hatása lehet a kognícióra, és nincs bizonyítéka a fennmaradó kognitív károsodásnak”.
forrás:
A rendszeres kannabiszhasználat csak minimális hatással lehet a kognícióra | Magyar Orvosi Kannabisz EgyesületKENDERTÉR FACEBOOK